Liigset higistamist on efektiivselt võimalik kontrollida!

Tunned, et kaenlaalused on pidevalt märjad ning särk ebameeldivalt niiske? Tunned piinlikkust oma higirantide pärast? Seda seisundit annab efektiivselt kontrollida!

Mis on hüperhidroos?

Hüperhidroos on meditsiiniline termin liigse higistamise kohta. Seisund ei ole kuidagi ohtlik, aga võib mõjutada oluliselt inimeste sotsiaalsust, olla emotsionaalselt ebameeldiv ja piinlik.  Hüperhidroosi esinemisel toodavad higinäärmed rohkem higi, kui on tegelikult vaja inimese kehatemperatuuri regulatsiooniks. Seisund võib puudutada kindlaid piirkondi või olla üldine. Väga levinud on kaenlaaluse piirkonna hüperhidroos. Üldiselt on see põhjustatud liigsest närvisüsteemi aktiivsusest. Üldises populatsioonis esineb hüperhidroosi 1-5% inimestest.

Ravivõimalusi?

Efektiivne ravimeetod hüperhidroosi esinemisel on botuliinitoskiini süstid. Ravimit manustab spetsialiseerunud dermatoloog. Ravimi toimel liigne närvisüsteemi aktiivsus rahustatakse kindlas piirkonnas ja higistamine taandub.

Uuringud on näidanud, et botuliiniravi on väga efektiivne kaenlaaluse piirkonna hüperhidroosi ravis. Ravimi manustamise järgselt tekib ravitoime 7-10 päeva pärast ja kestab olenevalt inimesest kuni 22 kuud.

Meie kliinikus teostab botuliinisüste liighigistamise vastu dermatoloog Dr Kadi Ristal.

 

Share on