Liigset higistamist on efektiivselt võimalik kontrollida!

Tunned, et kaenlaalused on pidevalt märjad ning särk ebameeldivalt niiske? Tunned piinlikkust oma higirantide pärast? Seda seisundit annab efektiivselt kontrollida!

Mis on hüperhidroos?

Hüperhidroos on meditsiiniline termin liigse higistamise kohta. Seisund ei ole kuidagi ohtlik, aga võib mõjutada oluliselt inimeste sotsiaalsust, olla emotsionaalselt ebameeldiv ja piinlik.  Hüperhidroosi esinemisel toodavad higinäärmed rohkem higi, kui on tegelikult vaja inimese kehatemperatuuri regulatsiooniks. Seisund võib puudutada kindlaid piirkondi või olla üldine. Väga levinud on kaenlaaluse piirkonna hüperhidroos. Üldiselt on see põhjustatud liigsest närvisüsteemi aktiivsusest. Üldises populatsioonis esineb hüperhidroosi 1-5% inimestest.

Ravivõimalusi?

Efektiivne ravimeetod hüperhidroosi esinemisel on botuliinitoskiini süstid. Ravimit manustab spetsialiseerunud raviarst. Ravimi toimel liigne närvisüsteemi aktiivsus rahustatakse kindlas piirkonnas ja higistamine taandub.

Uuringud on näidanud, et botuliiniravi on väga efektiivne kaenlaaluse piirkonna hüperhidroosi ravis. Ravimi manustamise järgselt tekib ravitoime 7-10 päeva pärast ja kestab olenevalt inimesest kuni 6-9 kuud.

Meie kliinikus teostab botuliinisüste liighigistamise vastu dermatoloog dr Kadi Ristal, dr Kristi Abram ja dr Anu Lauringson.

Proviisor/ BS Medical Aesthetics

Merilin Kiis

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisorõppe erialal ning töötanud nii apteegis proviisorina, ravimite müügiga tegelevates ettevõtetes kui ka 7 aastat meditsiiniõdede ja ämmaemandate ravimiõpetuse õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Meditsiin on olnud mulle alati südamelähedane. Erilist huvi olen tundnud nahahoolduse ja esteetilise meditsiini vastu, millega olen olnud seotud enam kui 14 aastat. Usun, et oma naha eest hoolitsemine, sellele tähelepanu pööramine on hoolsuse ja endast lugupidamise üks osa.
Teadmine, et ainult kvaliteetsed, aktiivseid koostisosi omavad nahahooldused ja toimingud ning eeskujulik koduhoolduse rakendamine annavad ootuspäraseid tulemusi, motiveerib mind iga päev antud valdkonnas töötama. Tõeline rõõm on näha sära klientide silmis, kui nad on avastanud selle, kui lihtne võib olla tegelikult efektiivsete tulemuste ja kauni naha saavutamine.

 

Share on