Kui kaua on botuliinisüste kasutatud esteetilises meditsiinis?

Botuliinisüstide protseduur, mida peamiselt teatakse nimetuse all „botox“, on maailmas üks kõige populaarsem ja enamkasutatav meditsiiniline mittekirurgiline esteetiline iluprotseduur.

Millal hakati botuliinisüste ravi eesmärgil kasutama?

Botuliinisüste on kasutatud erinevatel meditsiinilistel näidustustel aastakümneid. Esteetilises meditsiinis hakati raviainet kasutama 1992. aastal kortsude ennetamiseks ja raviks. Seega on esteetilisel eesmärgil kasutatud raviainet juba 27 aastat.

Mida botuliinisüstid teevad?

Botuliinisüstide puhul on tegemist protseduuriga, mille käigus spetsialiseerunud raviarst manustab raviainet piirkonda, kus soovitakse ennetada või ravida juba olemasolevaid miimilisi kortse. Raviaine põhjustab miimikakortse tekitavate lihaste lõõgastust, mille tulemusena kortsud taanduvad või pehmenevad. Ravitulemus sõltub suuresti olemasoleva kortsu sügavusest.

Kõige sagedasemad piirkonnad, mida botuliinisüstidega ravitakse on kortsud silmaümbruse piirkonnas, mida kutsutakse kanavarvasteks ja kortsud otsmikul ja kulmude vahelises piirkonnas, mida kutsutakse kurjusekortsuks.

Samuti on võimalik korrigeerida igemenaeratust, huulejoont, ninal paiknevaid kortse ehk “bunny lines” kortse.

Proviisor/ BS Medical Aesthetics

Merilin Kiis

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisorõppe erialal ning töötanud nii apteegis proviisorina, ravimite müügiga tegelevates ettevõtetes kui ka 7 aastat meditsiiniõdede ja ämmaemandate ravimiõpetuse õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Meditsiin on olnud mulle alati südamelähedane. Erilist huvi olen tundnud nahahoolduse ja esteetilise meditsiini vastu, millega olen olnud seotud enam kui 14 aastat. Usun, et oma naha eest hoolitsemine, sellele tähelepanu pööramine on hoolsuse ja endast lugupidamise üks osa.
Teadmine, et ainult kvaliteetsed, aktiivseid koostisosi omavad nahahooldused ja toimingud ning eeskujulik koduhoolduse rakendamine annavad ootuspäraseid tulemusi, motiveerib mind iga päev antud valdkonnas töötama. Tõeline rõõm on näha sära klientide silmis, kui nad on avastanud selle, kui lihtne võib olla tegelikult efektiivsete tulemuste ja kauni naha saavutamine.

 

 

Share on