Medical Aesthetics

Teenus

PDO näoniidid

Tegemist on esteetilises meditsiinis üha populaarsemaks muutuva mitte-kirurgilise protseduuriga, mille käigus saab pinguldada näo ja kaela lõtvunud nahka. Protseduuril on kohene tõstev efekt, kuid ka pikaajaline kollageeni sünteesi stimuleeriv toime.

Mis on PDO näoniidid?

PDO (polydioxanone) on polümeer materjal, mida on kirurgias kasutatud üle 30 aasta õmblusmaterjalina. Tegemist on aeglaselt isesulanduvate niitidega, mis võimaldavad ohutult ja efektiivselt näo ja kaela kudesid tõsta ning stimuleerida uue kollageeni tootmist.

Pinguldavad COQ niidid

Tõstval eesmärgil kasutame PDO COQ (“hammastega”) niite. Hammastega niit haakub hästi kudedega ja nende abil saame luua vajaliku pinge näonaha tõstmiseks. Niitide paksus, arv ja asukoht sõltub konkreetse näo ja kaela vajadustest ning nende asetus on individuaalne. Naha alla viidud niitide ümber tekib lokaalne põletiku reaktsioon, mis stimuleerib kollageeni tootmist, suurendab seeläbi naha mahtu ja parandab naha elastsust ning tekstuuri.

Mononiidid ehk mesoniidid

Mononiidid on suurepärane vahend naha tekstuuri parandamiseks, kollageeni sünteesi stimuleerimiseks ja pindmiste kortsude raviks ning ka akne armide raviks. Mononiitidel on minimaalne tõstev efekt. Mononiitidega on võimalik parandada miimikakortse, aukus silmaaluseid, anda teravam kontuur lõuajoonele jne. Mononiite saab kasutada praktiliselt igal pool kehal.

Protseduur

COQ niitide paigaldamiseks kulub 30-60 min, mononiitide paigaldamiseks ~30 min. Protseduuri läbiviimiseks kasutame lokaalset tuimestust. Lõplik tulemus kujuneb 2-3 kuu jooksul ja püsib 12-24 kuud, olenevalt elustiilist ja nahatüübist. Vajadusel saab niite lisada. Tavaliselt tehakse seda 3-4 nädala pärast. Protseduuri on soovitatav korrata 1x aastas.

Kellele näoniite soovitame

Niidid sobivad 35+ vanuses inimestele, kes soovivad näo, lõua ja kaela kontuuri korrigeerida ilma kirurgilise sekkumiseta.

Enne protseduuri:
  • 24h enne protseduuri ei tohiks tarvitada verd vedeldavaid ravimeid (aspiriin, ibuprofeen), kuna suureneb veritsusrisk
  • Protseduuri piirkonnas ei tohi esineda põletikulisi muutusi
  • Protseduuri ei saa teostada, kui Teil esineb allergia lidokaiini suhtes
  • Vastunäidustusteks on onkoloogilised haigused, kroonilised põletikud kehas, keloidarmid, aktiivne herpes, verehaigused, autoimmuunhaigused, hüpertroofilised haigused, palavik. Samtui varasemalt põetud bakteriaalne endokardiit.
Pärast protseduuri:
  • Peale protseduuri võib esineda kerget punetust, sinikaid, verevalumeid, turset, naha tundlikkust või tundetust. Turse on vajalik uue kollageeni moodustumiseks. Niitide piirkond võib keskmiselt kuni nädal olla kergelt valulik. Korrektse paigalduse korral on muud tüsistused harvad.
  • Vältige näohooldusi- ja massaaže, sauna, päikest ja äärmuslikke temperatuure kuni 2 nädalat
  • Vältige alkoholi ja tugevat füüsilist pingutust kuni 48 tunni jooksul (mononiitide puhul)
  • Vältige tugevat füüsilist pingutust kuni 5 päeva (PDO COQ niitide puhul)
  • Soovituslik on tulla 3 nädala möödudes arsti konsultatsioonile tulemusi hindama. Vajadusel saab protseduuri täiustada.
Võta ühendust

Broneeri aeg konsultatsioonile