Medical Aesthetics

Teenus

Fotopeel

Uus LED-tehnoloogial põhinev protseduur naha noorendamiseks

Juba iidsetel aegadel on vanas Egiptuses, Hiinas ja Indias valguse ravivat toimet kasutatud mitmesuguste haiguste puhul. Valgusravi toime oleneb suuresti valgusallikast, kas raviks kasutatakse nähtavat valgust, infrapuna, laserit või LED-i (light-emitting diode).

Antud protseduuri puhul kasutame LED-tehnoloogial põhinevat valgusravi seadet, mis võimaldab muuta senised nahahooldusprotseduurid veelgi tõhusamaks.

Mis on LED ja kuidas see toimib?

LED on elektrooniline komponent, mis leiutati 1962.aastal ja mis on võimeline muundama elektrivoolu ühevärviliseks valguseks. USA kosmoseagentuur NASA on aastakümneid tegelenud LED-ide edasiarendamisega ja tänapäevaks on välja töötatud punase, sinise, kollase ja infrapuna-lähedase valgusega seadmed. LED-seadmetes kasutakse lainepikkuseid 400–1200 nm.

Neeldumine erinevates rakkudes ja kudedes on seotud erinevate lainepikkustega – pikemad lainepikkused on võimelised tungima sügavamale kudedesse. Seadmes kasutatav punane valgus kuulub vahemikku 630–700 nm ning on võimeline jõudma pärisnahani ehk dermani, aktiveerides seal kollageeni tootvaid rakke (fibroblaste), suurendades fibroblastide kasvufaktori ekspressiooni ja maatriksi metalloproteinaas-9 (MMP-9). Lisaks suurendab see ravimeetod mitokondrites oleva ATP tootmist, mis on rakkude energiaallikaks, moduleerib rakusisest oksüdatiivset stressi, indutseerib transkriptsioonifaktoreid, parandab kollageeni sünteesi, stimuleerib angiogeneesi (värskete veresoonte tekkimist) ning suurendab verevoolu.

Mitmetes uuringutes on näidatud LED-i efektiivsust ja ohutust erinevate nahahaiguste (psoriaas, rosaatsea, kroonilised haavandid) ravis ning ka fotovananenud naha noorendamisel, mistõttu on LED-teraapia tänapäeval kosmeetilise protseduurina saanud ka FDA (U.S. Food and Drug Administration) heakskiidu.

Mis on selle protseduuri eelised?

Võrreldes laseritega on LED-ravi tunduvalt ohutum, sest selle protseduuri ajal kudesid ei kuumutata ning ei tekitata valu, turset ega ketendust. See ravimeetod sobib kõigile nahatüüpidele ja seda võib läbi viia aastaringselt. Protseduur annab rahustava efekti, stimuleerib naha ainevahetust ja vereringet, suurendab naha niiskust ja omab soodsat mõju põletiku paranemisel. Nende toimete läbi vähenevad kortsud, punetus ja ühtlustub põletikulisest aknest põhjustatud ebaühtlane värvitoon.

Seda protseduuri saab rakendatakse väsinud tuhmi vananeva naha taastamiseks ning noorendamiseks, samuti akne ja rosaatsea korral.

Kuidas näeb välja protseduur LED-seadmega?

Optimaalse efekti saavutamiseks kasutatakse LED valgusravi koos fotosensibiliseerivate molekulidega. Selleks kasutatakse nahatüübile vastavaid happeid, seerumeid ja aktiivaineid. Peale protseduuri töödeldakse nahka 15 minuti jooksul eelkirjeldatud punase valgusega, mis käivitabki biostimulatsiooni. Nahk reageerib juba pärast esimest seanssi, kuid tulemused võimenduvad ja püsivad kui protseduure korrata regulaarsete intervallidega.

Võta ühendust

Broneeri aeg konsultatsioonile