Kogu tõde näomaskidest

Näomaskid on sama olulised tooted nahahoolusrutiinis nagu on näotoonik, seerum ja kreem. Sisaldades kõrges kontsentratsioonis aktiivaineid, annavad maskid ekstra boosti sinu igapäevasele tavahooldusele ning muudavad naha värskeks ja hoolitsetuks.

Millised on näomaskide erinevad tüübid?

Kangasmaskid

Kogusid algselt populaarsust Koreas. Kangasmaskide kasutamisega on oluliselt tõusnud näomaskide kasutamine üleüldiselt, kuna tooteid on väga lihtne nahale kanda ja eemaldada. Enamik kangasmaske sisaldavad nahka niisutavaid ja rahustavaid aktiivaineid nagu aloe vera ja hüaluroonhape, mis aitavad taastada naha kaitsebarjääri. Samuti lisatakse sageli kangasmaskide aktiivainete nimistusse vitamiin C, mis on äärmiselt oluline antioksüdant ja aitab võidelda nii vananemisilmingute kui ka pigmendilaikudega.

Kangasmaskid sobivad hästi kuivale ja niiskusvaesele nahalepõletikunähtudega ning vananemisilmingutega nahale. Kasuta kangasmaski, kui tunned et nahk vajaks täielikku niisutust ning värskust, päikesekahjustuse korral ja pärast agressiivsemaid nahahooldusprotseduure.

Kasutamine: kanna kangasmask eelnevalt puhastatud ja toniseeritud nahale. Hoia maski nahal 15-20 minutit. Eemalda kangas nahalt ja masseeri näole jäänud aktiivainete jäägid õrnalt nahka. Toode on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Paki põhja jäävat aktiivainete vedelikku võid kasutada seerumina.

Cliniccare EGF Refresh/Tight Mask – nahka noorendav ja niisutav näomask, 35 g

Mary Cohr Intense Brightening Mask – sära andev ja nahatooni ühtlustav näomask, 7 tk

 

Rinse – off maskid

Mahapestavad geel – ja kreemmaskid on väga sageli kasutatavad nahahooldustooted. Olenevalt maski tüübist ja baasainest võivad olla tooted kas niisutavad, koorivad, taastavad või nahka puhastavad.

Siia gruppi kuuluvad teada-tuntud savi- ja mudamaskid, jahutavad geelmaskid ning toitvad, koorivad ja niistavad kreemjad maskid.

Savimaskid sisaldavad enamasti kas kaoliini või betoniiti, mis imavad rasu ja mustust ning on mõeldud probleemsele ja aknekalduvusega nahale.

Mary Cohr Purifying Mask – näonahka puhastav mask, 50 ml

MatiMasque Purifiant - näonahka puhastav mask, 50 ml

Mudamaskides olev muda omab naha mikrotsirkulatsiooni parandavat toimet, muudab naha puhtaks ja klaariks ning on pinguldava ning niisutava toimega. Sageli lisatakse mudamaskide koostisse veel ka teisi looduslikke aktiivaineid nagu Surnumere soolad, rohelise tee ekstrakt jne. Erinevalt savimaskist, mis on kootava ja kuivatava toimega, on mudamaskid veebaasil ja omavad niisutavat ning nahka taastavat toimet.

Geelmaskide koostisosadena kohtab sageli aloe verat ja hüaluroonhapet, mis omavad niisutavat, jahutavat ning rahustavat toimet. Ekstra-jahutuse eesmärgil võib hoida neid külmikus.

pHformula SOS Hydra Gel Mask – nahka taastav ja rahustav geelmask, 50 ml

Kreemmaskid on enamasti rikkaliku koostisega ja toidavad ning niisutavad nahka kenasti. Toime on maskidel olenevalt aktiivainetest kas niisutav, toitev, rahustav.

Mary Cohr Instant Soothing Mask – näonahka intensiivselt rahustav mask, 50 ml

Koorivad maskid sisaldavad sageli glükoolhapet, salitsüülhapet, piimhapet ja on seega kas nahka noorendava, jumet ühtlustava, põletikuvastase või keratolüütilise toimega.

Renophase Renewpeel Masque – nahka uuendav ja kooriv glükoolhappega mask, 50 ml

Kasutamine: kanna mask eelnevalt puhastatud ja toniseeritud nahale. Hoia maski nahal 15-20 minutit. Eemalda mask nahalt käsna või selleks mõeldud eemalduslapi abil leige veega. Toniseeri ning kanna nahale seerum ja hoolduskreem.

 

Ensüümmaskid

Maskis sisalduvad puuviljaensüümid, mida saadakse enamasti kas ananassist või papaiast. Omavad efektiivselt kuid samas õrnalt nahka koorivat ning jumet ühtlustavat toimet. Sageli lisatakse maski ka antioksüdante nagu vitamiin C. Ensüümmaskid sobivad ideaalselt neile, kelle nahk ei talu agressiivseid happeid ega mehhaanilisi koorijaid. Ensüümkoorijad koorivad nahka ilma seda kahjustamata ning ärritamata ega anna nahal tavapäraseid koorimisjärgseid kõrvaltoimeid. Ensüümkoorijad sobivad hästi ka rasedatele ja imetavatele emadele.

Kasutamine: kanna mask eelnevalt puhastatud ja toniseeritud nahale. Hoia maski nahal ning lase toimida 15-20 minutit. Eemalda mask nahalt käsna või selleks mõeldud eemalduslapi abil leige veega. Toniseeri ning kanna nahale seerum ja hoolduskreem.

Image Skincare VITAL C Enzyme Masque – ensümaatiline mask, 57 g

Öömaskid

Öösel toimub naha regeneratsioon ja aktiveeruvad taastavad protsessid. Toimub rakkude uuenemine, jagunemine, kehaomaste aktiivainete süntees ning neutraliseeritakse päeval saadud rakukahjustused. Öömaskid sisaldavad aktiivaineid eriti kontsentreeritud koguses ja on mõeldud naha uuenemise ning taastamise soodustamiseks.

Kõige enam kasutatakse öömaskides hüaluroonhapet, mis on intensiivselt nahka niisutava ning taastava toimega. Samuti on populaarsed retinooli ja C-vitamiini sisaldavad tooted, mis omavad jumet ühtlustavat ning nahka noorendavat toimet. Retinool vähendab lisaks ka komedoone ja põletikulisi punnikesi ning ravib olemasolevaid akne lööbeelemente.

Kasutamine: kanna öömask eelnevalt puhastatud ja toniseeritud nahale. Enne maski võid kanda nahale ka seerumi. Maski ei ole vaja nahalt eemaldada. Toode imendub ise nahka öö jooksul.

Image Skincare Overnight Masque – sära taastav öömask, 57 g

CNC Trihyal Age Resist Leave on Mask – mitmetoimeline noorendav ja niisutav näomask, 50 ml

Hüdrogeel maskid

Võrreldes kangasmaskidega annavad hüdrogeel maskid nahale oluliselt tugevama rahustava ning niisutava toime. Hüdrogeel maskid on juba ise olemuselt materjalina jahutavad ning nahka rahustavad ja suudavad hoida niiskust geelis väga suures mahus. Hüdrogeel mask liibub kenasti näonahale ja soodustab aktiivainete suurepärast imendumist nahka. Kui maski aktiivainete hulka kuulub ka hüaluroonhape, siis annab see eriliselt võimsa toime. Hüdrogeel maske võib hoida enne nahale kandmist külmikus, et jahutav toime oleks maksimaalne.

Kasutamine: kanna hüdrogeel mask eelnevalt puhastatud ja toniseeritud nahale. Hoia maski nahal 15-20 minutit. Eemalda mask nahalt ja masseeri näole jäänud aktiivainete jäägid õrnalt nahka. Toode on mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Paki põhja jäävat aktiivainete vedelikku võid kasutada seerumina.

 

Image Skincare I Mask Antiaging Hydrogel – vananemisvastane ja sära andev mask, 17 g x 5

 

Proviisor/ BS Medical Aesthetics

Merilin Kiis

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisorõppe erialal ning töötanud nii apteegis proviisorina, ravimite müügiga tegelevates ettevõtetes kui ka 7 aastat meditsiiniõdede ja ämmaemandate ravimiõpetuse õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Meditsiin on olnud mulle alati südamelähedane. Erilist huvi olen tundnud nahahoolduse ja esteetilise meditsiini vastu, millega olen olnud seotud enam kui 14 aastat. Usun, et oma naha eest hoolitsemine, sellele tähelepanu pööramine on hoolsuse ja endast lugupidamise üks osa.
Teadmine, et ainult kvaliteetsed, aktiivseid koostisosi omavad nahahooldused ja toimingud ning eeskujulik koduhoolduse rakendamine annavad ootuspäraseid tulemusi, motiveerib mind iga päev antud valdkonnas töötama. Tõeline rõõm on näha sära klientide silmis, kui nad on avastanud selle, kui lihtne võib olla tegelikult efektiivsete tulemuste ja kauni naha saavutamine.
Share on