PROFHILO bioremodelleerimine

Profilo nimi on ilumaailmas kõlanud juba aastast 2016 ja protseduuri saadab suur edu üle kogu maailma, olles võitnud hulgaliselt auhindu euroopas, aasias ja ka Eestis. Palusime meie esteetilise meditsiini arstil dr. Anu Lauringsonil protseduurist ja preparaadist lähemalt rääkida.

Mis on Profilo bioremodelleerimine?

Profhilo biomodelleerimine on niisutav ja vananemisvastane süsteprotseduur. Preparaat sisaldab kõrges kontsentratsioonis puhast hüaluroonhapet (kokku 64 mg /2ml).  

Hüaluroonhape on kehaomane aine, millel on täita väga oluline roll meie nahas. Ajaga hakkab naha hüaluroonhappe sisaldus tasapisi langema, sellega kaasneb ka kollageeni ja elastiini sünteesi aeglustumine ning naha vananemine. 

Profhilo on preparaat, mis aitab sellel protsessil pidurduda ja parandada naha kvaliteeti. Sellel on ainulaadne võime suurendada kollageeni ja elastiini moodustumist. Nii kollageen- kui ka elastiinkiud moodustavad meie nahale karkassi ja struktuurkoe. 

Nii käsitleb minu jaoks Profhilo mõlemat naha vananemise aspekti- naha niiskustaseme kadu ja kollageeni, elastiini vähenemist. Profhilo taastab naha turgori, elastsuse ja annab kergelt pinguldava efekti. Tulemused, mida ma oma klientidel näen, on veenvad. 

Miks on kollageeni ja elastiini tootmise stimuleerimine nahas oluline?

Nii kollageen- kui ka elastiinikiud moodustavad meie naha struktuurse karkassi. Vananedes hakkavad sünteesiprotsessid aeglustuma ja  ammenduvad. See põhjustab naha vananemise ilminguid, nagu naha õhenemine, peened jooned ja kortsud, naha elastsuse ja turgori kadumine. Nahk lõtvub ja naha pind muutub tuhmiks ning ebakorrapäraseks. Oluline on mõlema- nii kollageeni, kui ka elastiini süntees nahas, et neid ilminguid vähendada. Turul olevad biorevitalisatsiooni preparaadid stimuleerivad ainult kollageeni tootmist, Profhilo aga mõlemat- kollageeni ja elastiini.

Kuidas Profhilo bioremodelleeriv protseduur täpselt välja näeb?

Protseduurile eelneb konsultatsioon, mille käigus selgitatakse välja näidustused ja vastunäidustused antud protseduuriks. Klienti nõustatakse koduse protseduurijärgse režiimi osas.

Protseduur on suhteliselt kiire ja vähe valulik, vajadusel saab süstepunktid tuimestada lidokaiini kreemiga. Kokku on näol 10 süstepunkti, mille vahel preparaat hajub, kattes näo alumise poole ühtlaselt. Profhilo süsteprotseduuri teeme ka kaelale. Kahe esimese süsteprotseduuri vahe võiks olla 1 kuu, tulemuse säilitamiseks korratakse protseduuri 6-9 kuu möödudes, olenevalt tulemuse püsivusest. 

 

Millised muutused toimuvad nahas peale Profhilo bioremodelleerivat protseduuri?

Profhilo tulemused ei ole koheselt märgatavad vaid tekivad ajaga. 

 1. Nädalal:  nahk tundub rohkem niisutatud ja elastsem. 
 2. 1-2 kuu möödudes: Ilmneb bioremodelleeriv ja vananemisvastane toime: nahk pinguldub, vähenevad pindmised kortsud ja joonekesed. 

Profhilo ei ole täitesüst, kuid kasutades seda näo alumisel 1/3 saame loomulikul moel vähendada nasolabiaalvoltide sügavust, anda põskedele juurde vähest volüümi ja ka vähendada naerukurrude sügavust. 

Kellele protseduur sobib?

Protseduuri soovitan:

 • Kuiva näonaha puhul
 • Vananeva naha puhul – pindmised kortsukesed, miimilised kortsud, väsinud nahk, naha lõtvus
 • Enne ja pärast naha lihvimist või koorimist, samuti peale fotonoorendust
 • Fotokahjustusega naha puhul

Profhilo bioremodelleeriv protseduur sobib noorematele klientidele naha vananemise ennetamiseks ning noorusliku naha säilitamiseks. Vananenud naha puhul on preparaadil taastav toime, suurendades naha niiskustaset ja stimuleerides kollageeni/elastiini sünteesi. 

Mida silmas pidada enne ja pärast süsteprotseduuri?

Enne protseduuri:

 • Vastunäidustused protseduurile on üldine haigestumine:  viirushaigus, palavik, kroonilised põletikud, onkoloogilised haigused. Süstepiirkonnas peab nahk olema terve, ilma põletiku- või traumatunnusteta
 • Aktiivne herpes huulel
 • Rasedus ja imetamine
 • Vaktsineerimisest peab möödas olema rohkem kui 2 nädalat
 • Soovitame mitte tarvitada verd vedeldavaid ravimeid vähemalt 3 päeva enne protseduuri (Aspirin, Ibuprofen), kuna suureneb hematoomide risk

Pärast protseduuri:

 • Süstekohas võib tekkida punetus, mis kaob paari tunni või päevaga. 
 • Nahasisesed paapulid on palpeeritavad kuni 24h. Kui paapulid püsivad kauem, tuleks sellest meid teavitada ning pöörduda tagasi meie kliinikusse kontrolli. 
 • Süstepunkte mitte puutuda vahetult peale protseduuri, et vähendada infektsiooni ohtu. Kui süstepunktide punetus ja valulikkus kestab kauem, kui 24h, siis pöörduda meie kliinikusse kontrolli välistamaks nahainfektsiooni. 
 • Sama päeva õhtul võib nahka pesta ja kasutada niisutavat kreemi.
 • Protseduuri järgselt võib tekkida turse, eriti silmade all. Tugeva turse korral võib tarvitada antihistamiinikume (Claritin, Zyrtec). 
 • Meigitooted, alkohol ja trenn on lubatud  24h peale protseduuri.
 • Koduhoolduses naha koorimist väldi 1 nädala jooksul pärast protseduuri. Happeid ja retinooli sisaldavaid tooteid võib kasutada siis kui nahk on taastunud.
 • Vaktsineerimine on lubatud 2 nädalat pärast süsteprotseduuri.
 • Vältida sauna 2 nädalat peale protseduuri, samuti solaariumit. 
 • Planeeri laserprotseduurid 2 nädalat enne Profhilo protseduuri 

 

Anu Lauringson

Esteetilise meditsiini arst

BS Medical Aesthetics

Share on