Nüüd on õige aeg kriitilise pilguga üle vaadata oma naha igapäevane koduhooldus!

Kuna hetkeolukorras on väga keeruline pakkuda klientidele ravi- ja aktiivhooldusi, on äärmiselt oluline suunata põhirõhk korrektsele koduhooldusele. Seda enam, et kätte on jõudnud kevad-suvine periood, mis samuti eeldab tavapärase koduhooldusrutiini korrigeerimist. Kui sügis-talvisel perioodil vajab nahk rohkem kaitset ja toitmist näiteks temperatuuri kõikumiste eest ning kütteperioodist tingitud kuiva õhu eest, siis kevad-suvisel perioodil vajab meie nahk turgutamist ja kaitset UV-kiirguse eest.

Naha eest peaksid hoolt kandma nii naised kui ka mehed olenemata sellest, kas esineb nahaprobleeme või mitte. Ilusa ja terve naha saladus peitub järjepidevas hooldamises naha vajadustele vastavate koduhooldustoodetega.

Oma igapäevatöös rõhutan alati koduhoolduse olulisust. Antud eriolukorras, kus peame viibima kodus ja ei pääse nahaspetsialisti vastuvõtule, aitan meeleldi oma praeguseid kliente koduhoolduse soovituste osas. Paljudel klientidel on pooleli jäänud ravikuurid ja selleks, et edukalt neid eriolukorra lõppedes jätkata, tuleks kindlasti jätkata koduse aktiivhooldusega.

Kuna õigete professionaalsete protseduuride ja koduhooldustoodete kasutamine annab nahahoolduses imelisi tulemusi, julgustan pöörduma kõiki konsultatsioonile, kes soovivad parandada oma naha kvaliteeti.

Meie nahk vajab igapäevaselt puhastamist, niisutamist ning kaitset väliskeskkonna tegurite eest (UV-kiirgus, temperatuuri kõikumised, töö- ja väliskeskkonna saaste jne).

  1. Puhastamine

Näonahka tuleks puhastada nii hommikul kui ka õhtul. Puhastamise esimene etapp seisneb meigi eemaldamises. Universaalseks tooteks võiks siin välja tuua mitsellaarvee. Seejärel tuleb puhastamine vastavalt nahatüübile või eelistustele sellesks ette nähtud vahendiga (näopesugeel/piim/vaht) ning lõpetuseks naha toniseerimine. Hommikul piisab üldjuhul näo pesemisest veega ning toniseerimisest (va juhul, kui ööseks on nahale kantud nt valgustundlikke aktiivaineid). Õhtuti tuleks nahka põhjalikumalt puhastada näopesuvahendiga ning seejärel toniseerida. Õige puhastusvahendi kasutamine on üks olulisemaid samme koduhoolduses.

Lemmiktooted:

Renophase Gel Nettoyant Equilibrant

BDR Re-Move Ultra Cleanser

pH formula EXFO Cleanse

  1. Ära unusta nahka koorida

Koorimist tuleks teostada 1-2 korda nädalas. Koorimise abil eemaldatakse nahapinnalt sinna kogunenud pindmised surnud naharakud, mille tulemusena muutub nahk säravamaks ja siledamaks. Peale koorimist on nahk oluliselt vastuvõtlikum kreemides ja seerumites sisalduvatele toimeainetele. Lisaks aitavad kerged ringjad ja masseerivad liigutused elavdada  naha vere- ja lümfiringet ning parandada naha ainevahetust.

Näonaha koorimine on oluline toiming kõikide nahatüüpide puhul, et saavutada terve ja särav nahk. Ka tundlik nahk vajab koorimist! Loe täpsemalt: https://www.bsmedical.ee/naonaha-koorimine-on-oluline-kodune-toiming-koikide-nahatuupide-puhul-et-saavutada-terve-ja-sarav-nahk/

Lemmiktooted:  

CNC Skin Lipid Matrix Peeling

Germaine de Capuccini 365 Soft Scrub

Filorga Scrub&Mask

  1. Toniseerimine

Selleks, et peale veeprotseduure taastada naha pH-tase, tuleks nahka toniseerida. Toonikud aitavad taastada naha loomulikku pH-taset, anda nahale värskustunnet ja niisutust ning valmistada nahka ette järgmiste hoolduse etappide jaoks.

Lemmiktooted:  

ClinicCareX3M EGF Pure Liquid

CNC Skin Lipid Matrix Cleansing Tonic

  1. Niisutamine, kaitsmine, taastamine:

Kreem tuleks valida vastavalt nahatüübile ja selle erivajadustele. Õigesti valitud päevakreem annab nahale vajaliku niisutuse ja kaitse väliskeskkonna tegurite eest. Meie nahk vajab igapäevalt kaitset nii UV-kiirguse kui ka ekraanidest kiirguva sinise valguse eest (High Energy Visible ehk HEV valgus). Lisaks vajab nahk kaitset ka keskkonnasaaste ning ilmastikutegurite eest (temperatuuri kõikumised, tuul jne). SPF-i (Sun Protection Factor) ehk päikesekaitsefaktori kasutamine on kevad-suvisel perioodil äärmiselt oluline. Ka Eestis, mitte ainult päikesereisidel. Samas ei tohiks UV-kaitset unustada ka talvel. Sageli arvatkse ekslikult, et piisab ka päikesekaitsefaktorit sisaldavast näokreemist või jumestuskreemist.

Lemmik SPF tooted:

ClinicCare Sun Block Silky Cream SPF 30

Filorga UV Defence

Öökreem võiks olla toitvam ning sisaldada erinevaid aktiivained, mis toetaksid ööune ajal meie naha taastumise- ja uuenemiseprotsesse.

Või siis öömaski:

CNC Trihyal Age Resist Leave on Mask

* Aktiivained (raviained, seerumid jne) – raviaineite ja seerumite kasutamisel tuleks järgida vastava toote kasutamise juhiseid, kuna mõningad aktiivained on valgustundlikud ning võivad vale kasutamise korral nahale hoopiski kahju tekitada. Peamiselt toimuvad naha uuenemisprotsessid just meie ööune ajal, seega on igati mõislik neid just õhtuti kasutada. Seerumikuure soovitatakse läbi viia  1-2 korda  aastas.


Antioksüdandid
on bioloogiliselt aktiivsed ühendid, mis kaitsevad nahka ning pidurdavad vananemisprotsesse. Tuntuimad on näiteks vitamiinidest  A, E, C ning mineraalainetest  Zn, Se, Mg ja beetakaroteen.

Loe lähemalt:  https://www.bsmedical.ee/mis-on-vabad-radikaalid-oksudatiivne-stress-ja-millised-on-antioksudantide-toimed-meie-nahale/

 

Kristel Sööt

BS Medical Aesthetics ilukliinik

Esteetilise meditsiini õde/kosmeetik

Share on