Millised on peamised naha kvaliteeti puudutavad küsimused erinevates eluetappides?

Oled kasutanud oma lemmik näokreemi viimased 5 aastat ja kiitnud seda taevani? Täna aga sinu lemmiktoode ei niisuta nahka piisavalt, jätab naha kuivaks, tuhmiks ja elutuks? Oled terve viimase dekaadi olnud truu oma lemmik näohoolduse protseduurile, milleks on kuuma auruga mehaaniline puhastus??? 😱

Näopuhastusgeel, mida oled aastaid soovitanud oma sõbrannadele, jätab su naha kuivaks ja kiskuvaks ning põhjustab punetust?

Miks need hooldustooted, mis on alati meie nahka hoolega teeninud, enam ei tööta? Miks me ei töötle oma klientide nahka kuuma auruga??

Need on küsimused, millega seisame silmitsi aja möödudes.

Nii nagu ka inimene ise, areneb ja muutub meie organism ja nahk ajas. Muutub naha seisukord, kvaliteet ja struktuur. Samuti ka hormoonide ja teiste bioloogiliselt aktiivsete ainete tasakaal, mis mõjutavad naha kvaliteeti, vajadusi ja seisukorda. Kiires muutumises on ka meditsiin ja iluvaldkond- tänapäeval esteetiline meditsiin.

Millised on peamised naha kvaliteeti puudutavad küsimused erinevates eluetappides?

20ndates eluaastates

20ndates eluaastates ei ole üldjuhul probleemiks kortsud ja lõtvunud näonahk. Samas teades, et probleemide ennetamine on alati efektiivsem, kui olemasolevate probleemidega tegelemine, võiks alustada just sellel ajaperioodil vaikselt naha ettevalmistamist 30ndateks, mil ilmnevad esimesed vananemismärgid.

Kuna 20ndates eluaastates võib esineda märke aknest ja probleemsest näonahast, sobib lisada öiseks nahahoolduseks õrna retinooli sisaldusega näokreem. Eriti siis, kui vanus liigub juba 30ndate lähedale. Retinool hoiab ära akne lööbemelementide ägestumist ja stimuleerib vaikselt ka kollageeni ning elastiini sünteesi.

Päevakreem võiks katta naha põhivajadusi nagu niisutamine ja kaitsmine. Eriti oluliseks peame naha kaitsmist kahjuliku UV–kiirguse eest. Seega päikesekaitsefaktori kasutamine võiks alata juba varakult, et ennetada päikesekiirguse kahjulikku toimet nahale, mis põhjustab enneaegset vananemist ja teisi kahjulikke muutusi nahas.

Puhastustoode peaks olema valitud vastavalt nahatüübile. Rasusele nahale sobivad geelid ja vahudTundlikule nahale pigem emulsioonid ja näopesukreemid. Unustada ei tohiks ka naha puhastusjärgset niisutamist toonikuga, mis taastab naha pH ja niiskustasakaalu.

Millised on meie klientide lemmikprotseduurid 20ndates?

BDR Micropeel nahahoolitsus: hooldus sobib ideaalselt näonaha puhastamiseks ja sära taastamiseks.

Coldplasma naharavi: plasmaprotseduur on efektiivne probleemse naha esinemisel. Teostame protseduuri palju teismeeaga kaasneva akne ravis.

Aselaiinhappe naharavi: efektiivne protseduur probleemse naha esinemisel.

Mis juhtub nahaga 30ndates?

Kortsukesed silmaümbruses, naerukurrud, ebaühtlane jume ja pigmendimuutused? Need on muudatused naha kvaliteedis, mida kohtame 30ndates. Selles eluperioodis kogevad naised rohkem stressi lastekasvatamise, karjääri ja isikliku elu näol. See jätab lisaks füsioloogilisele vananemisele jäljed ka nahale. Kui enne seda võis tunduda, et vananemismärgid pole need probleemid, mis võivad üldse kunagi esile kerkida, siis nüüd tekib arusaam, et aja poolt põhjustatud muutustega nahal peab hakkama kiiremas korras tegutsema. Tekib esimene ärevus, mis puudutab naha vananemist.

Nahahooldus 30ndates nõuab juba rutiini ja väga teadlikku mustrit. Kui 20ndates tuleb veel tegeleda naha põhivajadustega ja enamasti probleemse naha nähtusetga, siis 30ndates tuleb olulisel määral keskenduda naha süvaniisutamisele ning kollageeni ja elastiini tootmise toetamisele. Hormonaalsed muudatused põhjustavad lisaks tugivalkude tootmishäirele ka muutusi naha pigmendis. Üldiselt hakkab nahk muutuma kuivemaks ja õhemaks. Tekivad pigmendilaigukesed ja kerge allavaje põsesarnadest rasvpadjandite taandumise ning naha tugistruktuuride nõrgenemise tõttu. Nahahooldusrutiini võiks lisada näoseerumi ja silmakreemi. Aktiivainetena võiksid tooted sisaldada selliseid toimeaineid nagu C–vitamiin, mis stimuleerib kollageeni ja elastiini sünteesi, ühtlustab pigmenti ja kaitseb nahka. Samuti retinooli, glükoolhapet ning hüaluroonhapet. Kindlasti tuleks jätkata päikesekaistefaktori kasutamist.

Millised on meie klientide lemmikprotseduurid 30ndates?

ClinicCare Microneedling kollageeniteraapia: efektiivne meetod kollageeni ja elastiini tootmise soodustamiseks. Protseduuri käigus teitatakse nahale mikrokahjustused, mis omakorda vallandab kasufaktorite tootmise. Protseduuri käigus kantakse nahale ka aktiivaineid vastavalt naha vajadusele, et toetada naha stimulatsiooni.

Biorevitaliseeriv näonaha koorimine T35P koos kollageeniteraapiaga: happehooldus koos kollageeniteraapiaga. Tegemist on tugevama ja intensiivsema protseduuriga naha stimulatsiooniks.

Mary Cohr DermoPeeling näohoolitsus: näohoolitsus, mis ühtlustab jumet ning taastab naha sära! Hoolitsuse käigus eemaldatakse nahapinnalt elutud rakud ja stimuleeritakse uute rakkude tekkimist. Toodetes leiduvad aktiivained stimuleerivad kollageeni ja elastiini sünteesi ning pärsivad liigse pigmendi teket nahas, mis muudab naha nooruslikuks ning säravaks. Lõõgastav massaaž stimuleerib vereringet nahas, mis soodustab aktiivainete imendumist.

Filorga Mesoteraapia: protseduur, mis võimaldab vitamiine, mineraale ja teisi aktiivaineid viia otse naha sügavamatesse kihtidesse. Tegemist on tõeliselt efektiivse nahka stimuleeriva protseduuriga.

Botuliinisüstid : 30ndates tekivad esimesed miimikakortsud. Botuliinisüstide ehk “Botoxiga” on väga efektiivselt võimalik pidurdada ja ennetada miimiliste kortsude teket otsmiku ja silmaümbruse piirkonnas. Tegemist on kõige enampraktiseeritud esteetilise mittekirurgilise iluprotseduuriga maailmas. Botuliinisüstid on kõige efektiivsemad ennetavas faasis. Kui on näha, et silmaümbruse või otsmiku piirkonnas hakkavad tekkima soovimatud kortsud, mis häirivad, tuleks alustada botuliinisüstide protseduuriga esimesel võmalusel, et saada kõige efektiivsem kortsuravi toime. Süvenenud kortsude ravi botuliinisüstidega võtab aega ja nõuab kannatust.

Mis juhtub nahaga 40ndates?

40ndates peegeldab nahk kenasti seda, kuidas selle eest on hoolt kantud 20–30ndates. Tunnetada võib nii hoolsust kui ka puudujääke nahahoolduses.Hormonaalsed muudatused annavad endast märku juba olulisemal määral. Nahk näitab välja enam vananemise märke, kui me soovime. Positiivne uudis on see, et saame siin veel palju teha selleks, et hoida nahka noorusliku ja värskena. Sellel ajaperioodil võiks kindlasti vältida UV–kiirguse kahjulikku toimet nahale. Nahahooldusrutiini võiks lisada intensiivsema retinoidisisaldusega seerumi või näokreemi. Retinoidid ehk vitamiin A derivaadid stimuleerivad intensiivselt kollageeni ja elastiini sünteesi ning hoiavad sellega naha elastse ja sileda. Tähele tuleb panna seda, et retinoidid muudavad naha väga tundlikuks päikesekiirgusele, mis tähendab, et ei tohiks olla otsest märkimisväärset kokkupuudet UV–kiirgusega selles naha piirkonnas, kuhu on retinoide määritud.

Hormonaalsed muudatused muudavad ka naha elutuks, tuhmiks ja niiskusevaeseks. Õige aeg on nüüd lisada nahahooldusrutiini tugevatoimeline hüaluroonhappe seerum või näokreem. Hüaluroonhappel on võime siduda olulisel määral niiskust, mis taandab seega miimikakortsud ja kuivuse ning muudab naha värskeks ja säravaks.

Millised on meie klientide lemmikprotseduurid 40ndates? Jätka naha eest hoolitsemist sama innukalt nagu 30ndates!

Lemmikprotseduurideks on nagu ka 30ndates ClinicCare Microneedling kollageeniteraapia, biorevitaliseeriv näonaha koorimine T35P koos kollageeniteraapiaga. Samuti jätkatakse botuliinisüstidega. 

40ndates alustatakse enamasti ka täitesüstide protseduuridega. Kuna vanus põhjustab tugikudede ja näo rasvpadjendite kadu, siis täitesüstidega õnnestub gravitatsioonist ja toestuse kaost tingitud kortsukesi ja lohke korrigeerida.

50ndates jõuavad naised menopausi ja sellega seoses toimivad naise organismis väga olulised hormonaalsed muudatused. Nahk muutub õhukeseks ja kaotab olulise osa elastsusest. Tunda võib kuumahooge ja nahaõhetust. Positiivne on see, et ka siin saab kensti toetada naha vajadusi ja hoida nahka värske ja säravana. Keskenduda võiks antioksüdante sisaldavate nahahooldustoodete kasutamisele, mis pidurdavad vabade radilaalide kahjulikku toimet nahale ning pidurdavad seega naha vananemist. Olulisel kohal on naha süvaniisutus ja toitmine. Selleks sobivad kenasti tugevatoimelised hüaluroonhapet sisaldavad seerumid. Seerumile lisaks tuleks kanda nahale toitev näokreem, et vältida kuivusest tingitud nähtusid. Igapäevane nahahoolduse rutiin võiks sisaldada ka selliseid aktiivaineid nagu retinoidid ja glükoolhape – vastavalt sellele, milline on naha seisund ja tundlikkus.

60ndates ja hiljem tuleb nautida kõike seda, mida oleme oma elus saavutanud, sealhulgas ka hoolitsetud ja kaunist nahka, mis võib olenemata east olla väga heas seisukorras. Siin võime endale pai teha ja tunda rõõmu puhkusest, reisidest ja lastelastest. Kindalsti tuleks jätkata oma rutiinset läbimõeldud nahahooldust. Jälgi oma nahka, niisuta ja toida seda piisavalt, et tagada särav ja terve jume.

Millised on meie klientide lemmikprotseduurid 50ndates ja 6ondates? Jätka usinalt professionaalsete hoolitsustega ning ole hoolas kodutoodete kasutamisel.

 

Soovid, et sinu nahk oleks särav ning nooruslik? Broneeri aeg meie nahaspetsialistide vastuvõtule. Kaunis nahk vajab nii professionaalset hoolitsust kui ka õigeid koduhooldustooteid. Meie spetsialistid hindavad sinu nahka, panevad paika sinu ilueesmärkidest lähtuva hooldusprogrammi ja konsulteerivad koduhoolduse osas. Ainult koostöö viib parimate tulemusteni!

 

Proviisor/ BS Medical Aesthetics

Merilin Kiis

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisorõppe erialal ning töötanud nii apteegis proviisorina, ravimite müügiga tegelevates ettevõtetes kui ka 7 aastat meditsiiniõdede ja ämmaemandate ravimiõpetuse õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Meditsiin on olnud mulle alati südamelähedane. Erilist huvi olen tundnud nahahoolduse ja esteetilise meditsiini vastu, millega olen olnud seotud enam kui 14 aastat. Usun, et oma naha eest hoolitsemine, sellele tähelepanu pööramine on hoolsuse ja endast lugupidamise üks osa.
Teadmine, et ainult kvaliteetsed, aktiivseid koostisosi omavad nahahooldused ja toimingud ning eeskujulik koduhoolduse rakendamine annavad ootuspäraseid tulemusi, motiveerib mind iga päev antud valdkonnas töötama. Tõeline rõõm on näha sära klientide silmis, kui nad on avastanud selle, kui lihtne võib olla tegelikult efektiivsete tulemuste ja kauni naha saavutamine.
Share on