Kurikuulus hüaluroonhape – lihtsalt ja lühidalt!

Kurikuulus hüaluroonhape – lihtsalt ja lühidalt. Mis on hüaluroonhape ja miks see meie nahale vajalik on.

Hüaluroonhape kujutab endast looduslikku suhkrut, mis  on inimorganismis laialt levinud. Seda leidub rohkelt näiteks silmas, liigesevedelikus, sidekudedes. Enam kui 50% kogu keha hüaluroonhappest leidub aga nahas ja seda toodavad peamiselt rakud nimega fibroblastid. Hüaluroonhappe ülesanne on naha sügavamas kihis dermises ja osaliselt ka pindmises kihis epidermises  niiskustasakaalu säilitamine. Seega sõltub naha niiskustasakaal olulisel määral toodetava hüaluroonhappe kogusest.

Aja möödudes vaibub fibroblastide võime toota vajalikus koguses hüaluroonhapet ning selle tulemusena hakkab hüaluroonhappe hulk nahas järjest vähenema ja seega kaotab nahk noorusliku väljanägemise. Tekivad esimesed kortsukesed, nahk muutub kuivaks ning naha kvaliteet langeb. Raskusjõu mõjul kujunevad nahavaod.

Kõige tõhusam viis naha hüaluroonhappe varude taastamiseks on invasiivne hüaluroonhappe viimine naha sügavamasse kihti dermisesse. Seda protseduuri nimetatakse ka biorevitalisatsiooniks. Protseduuri käigus viiakse ülipeene nõela abil hüaluroonhappe depood nahka, mille tulemusena vähenevad ajaga tekkinud miimikakortsukesed ning paraneb naha üldine kvaliteet. Protseduur niisutab nahka sügavuti ja paneb selle särama. Meie kliinikus kasutame biorevitalisatsiooni teostamiseks preparaati Juvederm Volite.

Hüaluroonhapet sisaldavad ka erinevad täitesüstid. Täitesüstide puhul keskendutakse pigem kindlale probleemile või kortsule ning üleüldist naha kvaliteeti see suuresti ei muuda. Sellisel juhul täidab hüaluroonhappe geel soovimatud kortsud ja kurrud ning lisab märkamatult volüümi, mis saadakse nii hüaluroonhappe geeli täitvast toimest kui ka võimest siduda suurel hulgal vedelikku ravitavas piirkonnas. Meie kliinikus kasutame täitesüstide teostamiseks erinevaid Juvederm sarja preparaate, mille raviarst valib vastavat patsiendi probleemile ja ravieesmärgile.

Samuti sisaldavad hüaluroonhapet ka paljud erinevad nahahooldustooted – kreemid ja seerumid. Kuigi sellistes toodetes olev hüaluroonhape ei suuda tungida nii sügavale naha kihtidesse nagu biorevitalisatsiooni ja täitesüstide puhul, on siiski kasu naha pindmise kihi niiskustasakaalu säilitamine, särav hüdreeritud nahk ning mugavustunne. Niisutatud nahk näeb välja noorem, värskem ning tervem. Lisaks võivad antud toodete kasutamise järgselt sileneda ka pindmised peened miimikakortsud ja kaduda tuhm ja väsinud jume.

Cliniccare nahahooldustoodete üks peamine komponent on madalmolekulaarne hüaluroonhape.   Cliniccare on välja töötanud ainulaadse väikese molekuliga ioniseeritud hüaluroonhappe, mille molekulid on ainult 5 nm suurused ning seetõttu tungivad kergemini nahka ja annavad hoolduse järgselt silmaga nähtavaid tulemusi.

Proviisor/ BS Medical Aesthetics

Merilin Kiis

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisorõppe erialal ning töötanud nii apteegis proviisorina, ravimite müügiga tegelevates ettevõtetes kui ka 7 aastat meditsiiniõdede ja ämmaemandate ravimiõpetuse õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Meditsiin on olnud mulle alati südamelähedane. Erilist huvi olen tundnud nahahoolduse ja esteetilise meditsiini vastu, millega olen olnud seotud enam kui 14 aastat. Usun, et oma naha eest hoolitsemine, sellele tähelepanu pööramine on hoolsuse ja endast lugupidamise üks osa.
Teadmine, et ainult kvaliteetsed, aktiivseid koostisosi omavad nahahooldused ja toimingud ning eeskujulik koduhoolduse rakendamine annavad ootuspäraseid tulemusi, motiveerib mind iga päev antud valdkonnas töötama. Tõeline rõõm on näha sära klientide silmis, kui nad on avastanud selle, kui lihtne võib olla tegelikult efektiivsete tulemuste ja kauni naha saavutamine.

Share on