Mis vahe on botuliinisüstidel ehk “botoxil” ja täitesüstidel ehk “filleritel”?

Botuliini– ja täitesüstide protseduure kasutatakse esteetilise meditsiini valdkonnas laialt nii vananemisilmingute kui ka füsioloogiliste ning anatoomiliste eripärade korrigeerimiseks.

Tegemist on minimaalselt invasiivsete protseduuridega, mille läbimine ei nõua taastumiseks aega. Protseduuri järgselt saab jätkata mugavalt oma igapäevaste toimetustega.

Botuliinisüstide preparaadi toimeaineks on botuliintoksiin, mis lõõgastab ravitud piirkonnas liigset miimikalihaste liikuvust ja sellega  muutub nahk siledaks ning kortsud taanduvad.

Täitesüstid sisaldavad toimeainena hüaluroonhapet. Olenevalt kasutatavast preparaadist võimaldavad täitesüstid täita näo kesk- ja alaosas soovimatuid nahavagusid ning toestada näoovaali. Lisaks on võimalik täitesüstide abil korrigeerida huulekuju ning anda huultele juurde lopsakust ja mahtu.

Milliseid soovimatuid kortsukesi on võimalik siluda botuliinisüstidega?

Botuliinisüstid toimivad hästi nendele kortsukestele, mis on põhjustatud aktiivsest lihasliikumisest (otsmiku horisontaalsed ja vertikaalsed kortsud, kortsud silmaümbruse piirkonnas). Samuti on võimalik botuliinisüstidega kõrvaldada igemenaeratust ja  “bunny line” kortsukesi ninal.

Botuliinisüstide toime ei ole igavene. Ravitoime kestvus on individuaalne ja püsib kuni 6 kuud. 

Milliseid soovimatuid kortsukesi on võimalik siluda täitesüstidega?

Täitesüstid sisaldavad enamasti erineva iseloomu ja molekulmassiga hüaluroonhapet. Nagu ka nimetus ütleb, kasutatakse täitesüste näo erinevate piirkondade täitmiseks.

Täitesüstide toime ei ole igavene. Ravitoime kestvus on individuaalne ja püsib kuni 12 kuud.

Selleks, et ravi botuliini–ja täitesüstidega oleks ohutu, tuleb põhkalikult tunda inimese anatoomiat ja füsioloogiat ning kasutatavaid  preparaate. Protseduurile eelneb alati põhjalik konsultatsioon, mis sisaldab kliendile protseduuride vastunäidustuste ja võimalike kõrvaltoimete selgitamist, kliendi probleemi ning eesmärkide analüüsi ja ravijärgse informatsiooni edastamist.

Meie kliinikus teostavad botuliini–ja täitesüstide protseduure kogenud ning spetsiaalse väljaõppe saanud arstid.

 

Proviisor/ BS Medical Aesthetics

Merilin Kiis

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna proviisorõppe erialal ning töötanud nii apteegis proviisorina, ravimite müügiga tegelevates ettevõtetes kui ka 7 aastat meditsiiniõdede ja ämmaemandate ravimiõpetuse õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Meditsiin on olnud mulle alati südamelähedane. Erilist huvi olen tundnud nahahoolduse ja esteetilise meditsiini vastu, millega olen olnud seotud enam kui 14 aastat. Usun, et oma naha eest hoolitsemine, sellele tähelepanu pööramine on hoolsuse ja endast lugupidamise üks osa.
Teadmine, et ainult kvaliteetsed, aktiivseid koostisosi omavad nahahooldused ja toimingud ning eeskujulik koduhoolduse rakendamine annavad ootuspäraseid tulemusi, motiveerib mind iga päev antud valdkonnas töötama. Tõeline rõõm on näha sära klientide silmis, kui nad on avastanud selle, kui lihtne võib olla tegelikult efektiivsete tulemuste ja kauni naha saavutamine.
Share on